Силові тренування – це вправи з використанням власної ваги (підтягування, віджимання) та обтяжень (гантелі, штанги). Мета таких занять полягає в нарощуванні м’язової маси та сили, загальному зміцненні організму. На відміну від аеробіки, при силових навантаженнях споживання енергії здійснюється без кисню за рахунок м’язового глікогену. Це дозволяє «накачати» м’язи, зробивши тіло рельєфним.
Силові тренування. Для чого вони потрібні?
Силові вправи дозволяють опрацювати певні групи м’язів та скоригувати фігуру за власним бажанням. Підходять вправи з вагами для різних цілей: розвитку сили, зниження відсотка жиру в організмі, бодібілдингу. Силовий тренінг приносить користь як формуванню естетики тіла, так й здоров’ю загалом.
Регулярні заняття з вагами покращують функціонування всіх систем організму, прискорюють обмін речовин, підвищують витривалість та силові показники людини. Благотворно впливають силові тренування на серцево-судинну систему, нормалізують артеріальний тиск, сприяють зниженню холестерину.
Етапи силових тренувань
Розігрів м’язів (5-10 хвилин) –це може бути ходьба, стрибки зі скакалкою, виконання простих вправ: кругові обертання руками, підйом ніг, обертання тазом, згинання колін, розведення та зведення рук.
Основне тренування – вправи можуть бути різними. При цьому важливо дотримуватись параметрів тренувань. Час під навантаженням повинен становити 0,5-2 хвилини, кількість повторень – від 12 до 30, необхідно робити перерву 3-5 хвилин між підходами. Усього за заняття рекомендується виконувати 3-6 різних вправ.


Розтяжка –після інтенсивних навантажень слід дочекатися нормалізації пульсу та дихання, а потім приступати до виконання вправ на розтяжку. Вони необхідні для зниження тяжкості і напруги в м’язах.
Силові тренування у Дніпрі. Рекомендації тренера JAIPUR – WELLSPACE
Займатися слід 2-3 рази на тиждень, але ці дні не повинні йти поспіль, тому що кожній групі м’язів потрібно від 48 до 72 годин на відновлення. У перервах між силовими тренуваннями можна виконувати аеробні вправи.
Початківцям варто починати з мінімальної кількості підходів (1-2 на кожну вправу) і поступово збільшувати її. Рекомендується сконцентруватися на регулярності тренувань, а не їх тривалості – це дасть набагато більший результат.
JAIPUR – WELLSPACE – спортивний зал у самому центрі Дніпра, у якому є найсучасніше обладнання для Ваших комфортних та результативних тренувань!