Олена Саварець. Як зняти тривогу та покращити настрій?

У житті неможливо відчувати лише хороше. Якщо ризикуєш відчувати, то переживатимеш весь спектр. Це ціна набутих дослідів, знань у житті.

Тому не варто зовсім уникати тривожності, жорстко контролюючи свої стани – це може стати ще однією пасткою та підвищити внутрішню напругу.

Але, водночас, важливо не допустити моменту, коли негативні настрої трапляються настільки часто і тривають так довго, що вже стають базовими, фоновими та постійними для сприйняття життя та всіх подій надалі.

Я пропоную вам кілька простих способів, які можуть допомогти зняти тривогу та покращити настрій:

  1. Прийміть свій стан зі спокоєм та любов’ю. Скажіть: «Так, зараз я відчуваю такий стан, емоції, почуття». І, усвідомте, об’єктивно спостерігаючи, що з Вами відбувається зараз. Відчуйте своє тіло, можливу напругу в ньому, Ваш емоційний стан. У процесі самоспостереження за своїми переживаннями відбувається дивовижна річ – ланцюг занепокоєння затихає.
  2. Посміхаючись чи хмурячись, людина посилає сигнал підкорним зонам головного мозку, які відповідають за позитивні чи негативні відчуття. Тому частіше посміхайтеся. Посмішка або напівусмішка, нехай навіть награна, може підняти Ваш настрій. Займіться справами, які приносять Вам радість та наснагу. Зробіть собі масаж обличчя та шиї для розслаблення, співайте.
  3. Є взаємозв’язок: у стані стресу значна частина енергії витрачається для підтримки м’язової напруги. Як наслідок, людина почувається взвінченною та виснаженою. Займіться фізичною активністю. Прогулянка, біг, їзда на велосипеді чи помірні заняття у спортивному клубі допоможуть зняти зайву напругу, переключити увагу на радість руху, задоволення від володіння тілом, стану «я можу».
Про клуб

4. Практикуйте дихальні вправи. Спробуйте: покладіть долоню на живіт, вдихайте животом через ніс і видихайте ротом (можна застосувати так звану свистелку, видихаючи зі звуком «С»). Головне – розтягуйте Ваш видих, роблячи його довшим за вдих. Усвідомлюйте, як повітря наповнює живіт на вдиху і виходить на видиху, відчувайте цей рух у м’язах торсу, живота та сенсорно через долоню. Таким чином, ваш мозок отримає більше сигналів про процес, і ви розслабитеся. Дихайте так щодня по 10-20 хвилин перед сном та в моменти стресу, щоб заспокоїтися.

5. Даруйте собі час для релаксації, наприклад, за допомогою йоги, пілатесу або медитацій.

6. Дякуйте собі та оточуючим, зручним для Вас способом – письмово, вербально, подумки. Згадуйте та усвідомлюйте всі добрі події безпосередньо у Вашому житті та навколо Вас, які трапилися сьогодні, вчора, нещодавно.

7. Використовуйте гумор. Опишіть неприємну ситуацію, що сталася, себе, свою реакцію, як комедію. Посмійтеся над собою з любов’ю до себе та свого життя.

8.«Знайдіть» своє містечко, де Ви незмінно почуваєте себе безпечно та затишно, свій «будиночок». Це може бути найпростіше улюблене крісло, домашній плед, куточок у кафе. Небажані думки теж можна на якийсь час подумки укутати пледом і повернутися до них, коли будете готові.

  1. Допомагайте іншим. Коли ми допомагаємо, ділимося і піклуємося про інших, ми перестаємо почуватися безсилим і непотрібним. Допомога наповнює змістом та задоволенням.
  2. Доглядайте за собою. Подбайте про естетику, чистоту тіла, одяг, мовлення. Підтримуйте здорове харчування, режим сну.
  3. Дозволяйте собі згадувати хороше з минулого, щасливі моменти та досягнення, що не фіксуватимуться на переживаннях та тривогах. Спогади про гарні моменти, це як Ваші особисті тимчасові Місця Сили.
  4. Даруйте собі паузи: година без телефону, деякий час тільки наодинці з собою, гра з собакою, книга перед сном.
  5. Бережіть та цінуйте відносини. Спілкуйтеся з тими, з ким тепло, світло та хочеться бути. Не витрачайте час та душу на суспільство, людей, з ким бути незатишно.
  6. Спробуйте висловлювати Ваші емоції у малюванні, танці, співі. Не тримайте емоції в собі без виходу. Можна спробувати прокричати в подушку, якщо стан зараз такий.

Дуже важливо, щоб ці дії Ви переживали та проживали, а не робили механічно. Нехай буде контакт із почуттями, спостерігайте їх, досліджуйте.

Що і як Ви відчуваєте, наприклад, при дихальній практиці? Під час занять спортом? У хвилини усамітнення? Фізично? На психоемоційному?

Використовуйте цікавість, інтерес у процесі такого дослідження, і, крім навички підтримувати той емоційний настрій, який Ви хочете, Ви отримаєте доступ до нових вражень та знань про себе.

І ще: ми всі, знаючи чи не знаючи про це, транслюємо свої психоемоційні стани один одному, своєму простору. Тому подвійно важливо подбати про себе, про свій настрій, сприйняття подій.

 

Запрошую вас до Jaipur_WellSpace на мої тренування. Телефони для запису: +38 068 373 99 00; +38 050 373 99 00.

 

Jaipur_WellSpace – Насолоджуйтесь Життям Повного Здоров’я.

З повагою тренер йоги Олена Саварець