Як почати займатися спортом і не кинути через місяць?

Поціновувачі здорового способу життя з настанням тепла потягнулися до парків та набережної. Весна – чудовий час для того, щоб зайнятися пробіжками та привести себе у форму після зими. Ось тільки багато хто робить це неправильно і ризикує отримати не тільки заряд бадьорості, а й травми. Як тренуватися правильно і не кинути вже після кількох тренувань?

Чому ми кидаємо тренування?

1. Завищені чи навіть нереалістичні очікування. Досить багато людей приходять до нашого клубу з бажанням отримати швидкий, навіть миттєвий результат. Хочуть вже за кілька тижнів позбутися зайвих кілограмів і сантиметрів   у талії, накачати м’язи. Коли досягти цього не виходить, виникає розчарування, що тягне за собою зниження мотивації. Тут ми стикаємося з тим, що називається “хочемо швидких результатів без великих зусиль”.
2. Недостатня мотивація. Ви вирішуєте почати здоровий спосіб життя, бажаєте змінити своє тіло на краще і для цього вирушаєте до спортивного залу (Дніпро). Знайомо? Але вже після першого тренування розумієте, що зусиль потрібно докласти чимало і тут виникає сумнів, а чи все це треба, чи варто мучити себе? Або краще провести вечір за фільмом у розслабленій обстановці? Ось тут багато хто дає слабину і вибирає другий варіант, намагаючись уникнути напруги.
3. Погана самодисципліна. Для регулярних тренувань, яких не було у вашому способі життя, потрібно, звичайно, змінити звички і це важко. Спорт – це самодисципліна, організація Вашого часу, відмова від старих звичок. Якщо не вистачає сили волі та дисципліни, то навіть найкращі наміри швидко сходять нанівець.

Спорт може і має бути приємним. Як це зробити?

  1. Все робимо поступово та помірно. Не треба стартувати з непосильних тренувань. Навпаки, починаємо з легких вправ і поступово збільшуємо навантаження. Запам’ятайте, маленькі кроки та досягнення мотивують набагато більше, ніж одразу братися за складне.
  2. Тренування можуть бути різними – вибирайте те, що Вам подобається. Коли тренувальний процес приносить задоволення – значно легше підтримувати зацікавленність та силу, щоб не здаватися. Любите танцювати та запалювати – запрошуємо Вас на Зумбу, хочете зняти напругу та розслабитись – йога, пілатес, стретчинг, є бажання для силових тренувань – PUMP, TRX. У Jaipur Wellspace кожен може знайти те, що підходить саме Вам.
  3. Тренування мають бути регулярними. Заняття у фітнес центрі мають з’явитися у Вашому розпорядку дня. Виберіть конкретні дні, час та дотримуйтесь цього графіка. Таким чином, Ваш мозок звикне до нової звички, і це стане нормою.

Трохи про мотивацію

Мотивація – сила, що спонукає, яка приводить Вас до спортивної зали на заняття. Спочатку визначте свою мету, потім розбийте її на маленькі етапи. Кожен маленький крок уперед – це Ваша перемога та потужний стимул продовжувати працювати над собою далі.

У цьому Вам може допомогти:

  • компанія – спільні тренування з рідними, друзями допоможуть залишатися на мотиваційній хвилі;
  • улюблена музика, цікаві аудіокниги під час тренування зроблять процес приємнішим;
  • заохочуйте себе – це дає змогу закріпити позитивні асоціації зі спортом.

Чого можна досягти при регулярних заняттях спортом?

  1. Знизити: хронічний стрес, ступінь занепокоєння, симптоми депресії, ризики для здоров’я, масу тіла.
  2. Підвищити і покращити: настрій, когнітивні функції, сон, імунну систему, щільність кісток, м’язову масу, гнучкість та рівновагу.

Чекаємо на Вас в Jaipur Wellspace. Насолоджуйтесь життям, повним здоров’ям!