Тетяна Сосновська. Усвідомлене дихання

Сосновська Т. Від Ошо до Ошо

Дихання – це життя, і життя – це дихання. Між ними немає різниці.  Лекція Йоги Бхаджана 19.03.1983 р.

Що таке старість? Старість – це поверхневе дихання. Люди, які глибоко дихають, ніколи не відчувають себе старими. З технічної точки зору вони стають старшими, але вони не відчувають себе старими. Наскільки ваше дихання життя усвідомлене і глибоке? Ви можете ніколи не старіти в енергетичному плані. Лекція Йоги Бхаджана 5.08.1994 р.

У наші дні пандемії COVID – 19 і стресу, який посилюється під тиском ЗМІ та Інтернету, погоні за «вічною молодістю» фізичного тіла і обличчя під впливом реклами, дуже важливо на мить зупинитися, побути цю мить в тиші, відчути своє дихання, поспостерігати за ним і нарешті усвідомити, що в нашому розпорядженні універсальний інструмент – це наше дихання. Ми турбуємося про все на світі, але не турбуємося про те, що дає нам життя – про дихання.

Дихання життя корисніше, ніж всі овочі, які ви їсте, і всі вітаміни, які приймаєте. Йоги Бхаджан.

Коли ми керуємо своїм диханням, розум автоматично зупиняється. Знижується загальний рівень занепокоєння розуму і напруги в тілі, які руйнують тіло і призводять до різних захворювань.

У йозі дихання не повинно бути автоматичним. Ми дихаємо свідомо. Кероване дихання протягом 31 хвилини може дати вам таке здоров’я, якого у вас ніколи не було.  Воно може дати вам неймовірну силу. Якщо ви можете керувати диханням життя і дихати усвідомлено, ви зможете керувати своїм життям.

Якщо ви не дихаєте усвідомлено по 11 хвилин в день, ви втрачаєте 40% життєвої сили. Йоги Бхаджан.

Можна дійти висновку, що Бог дав нам дивовижний інструмент, який може нас зробити здоровішими, щасливішими і навіть молодшими. І цей інструмент доступний нам 24 години на добу!

Ми справді щасливчики! Тільки потрібно не лінуватися і практикувати усвідомлене дихання. Цілком доступно це робити самостійно в домашніх умовах, тим більше в інтернеті можна знайти багато різних навчальних відео.

А можна прийти на наші заняття Кундаліні йогою або хатха-йогою і під керівництвом досвідчених викладачів оволодіти базовими Пранаямами.

І повірте, вже після перших занять ваш розум стане більш спокійним, а настрій більш позитивним і стійким. Отримані результати надихнуть вас продовжити заняття йогою. Я це стверджую зі свого особистого досвіду.

Нам усім потрібно зрозуміти, що в диханні життя ми можемо бути нескінченними, і, володіючи безстрашністю і сильним характером, ми можемо отримати всі земні багатства, щоб ділитися ними з людством. Йоги Бхаджан.

З любов’ю, Тетяна Сосновська