Темпераментний фітнес: який вид спорту Вам підходить?

Щоб вибрати відповідний для себе вид фітнесу, необхідно враховувати тип темпераменту – тоді заняття будуть в радість і принесуть більше користі.

Холерики: вивільнення енергії

Холерики – люди активні і енергійні. Вони володіють швидкою реакцією і великою наполегливістю, готові з величезною пристрастю віддатися якійсь справі, але часом бувають надто нетерплячі, запальні і нестримані. Їм життєво необхідно рух і швидкість, і спорт допомагає їм виплеснути вируючу енергію.

Характерні види фітнесу: бойові мистецтва, аеробіка, динамічні танці (house, funk, латина), ігрові види спорту (хокей, футбол, баскетбол та інші), теніс, сноубординг, uірські лижі. Вони повною мірою реалізують бурхливий темперамент холериків.

Сангвініки: користь в будь-якому спорті

Життєрадісний і цілеспрямований сангвінік швидко включається в нову справу, легко сходиться з людьми, може працювати довго і наполегливо. Йому не складає труднощів зосередитися і утримувати свою увагу. На відміну від холериків, яким складно розділити лідерство і тому досягти успіху в командних видах спорту, сангвініки часто домагаються першості? як в групі, так і одноосібно. У той же час, сангвінік схильний до швидкої зміни почуттів, прагнень та інтересів, а тому іноді буває надто поверхневим.

Характерні види фітнесу: аеробіка, ігрові види спорту, танці, рафтинг і всі інші динамічні і активні види спорту.

Флегматик: завзятість і систематичність

За природою ці люди повільні, незворушні і стримані. Вони можуть старанно і сумлінно працювати над завданням, і ніщо не в силах відвернути флегматика від його справ. Це дуже надійні, віддані та обов’язкові люди, які зазвичай досягають успіху у своїй галузі. Однак флегматики важкі на підйом і часто взагалі не люблять спорт, вважаючи за краще відпочивати з меншими енерговитратами – наприклад, за допомогою читання, прогулянки або масажу.

Характерні види фітнесу: силові навантаження, дихальна гімнастика, стретчинг, йога, біг на довгі дистанції, gлавання, ролики, стрільба з лука, заняття на тренажерах – словом, будь-які тренування, що вимагають концентрації на власних відчуттях.

Меланхолік: увага до себе і помірна динаміка

Меланхолік сконцентрований на собі і своїх почуттях, будь-який незначний зовнішній подразник може викликати переполох і страждання в його тонкій душі. Меланхолік не надто наполегливий, боязкий і обережний, зате володіє розвиненою інтуїцією і часто – відмінним художнім смаком і артистизмом.

Характерні види фітнесу: меланхолікам підходять індивідуальні дисципліни, оскільки змагальний процес їх не мотивує і не надихає, а ось особиста похвала змушує меланхоліків цвісти від задоволення. Значить, їм буде комфортно займатися бігом; боді-балетом і іншими неспішними танцями – в тому числі тому, що меланхолікам відмінно вдається передати емоції через рух; тренуваннями у фітнес-залі; плаванням; аква-аеробікою; одиночним веслуванням; скелелазінням. Важливо зауважити, що таким людям за своєю природою завжди ближче формат персонального тренінгу.

Перевірити свій темперамент Ви можете по тесту, перейшовши за посиланням.