Є певні речі, які заважають нарощуванню м’язів.
1.Навіть якщо Ви повністю викладаєтесь під час тренування, на жаль, це не означає, що Ваші м’язи зростатимуть. Іноді це може призвести до зворотного результату. Перетренованість може призвести до втрати м’язів. Якщо Ви робите занадто багато сетів в одній вправі або багато повторень в одному сеті, Ви зрештою перетренуєте свої м’язи настільки, що буде недостатньо часу для відновлення в період між тренуваннями.
Якщо Ви помітите зниження результативності – відсутність прогресу у тренуваннях, то час або зробити перерву у тренуваннях до повного відновлення (приблизно тиждень), або розпочати нову програму тренувань з урахуванням помилок, допущених раніше. Ви зменшуєте кількість сетів та повторень, даючи можливість Вашому організму повноцінно відновлюватись.
Я хочу ще раз нагадати, про що говорив у попередніх блогах – втома та ефективність це не синоніми.
2.Ізоліровані вправи хороші для збільшення дрібніших м’язів. А у Вас у пріоритеті мають бути багатосуглобові вправи, які призводять до збільшення м’язів. Багатосуглобові вправи залучають багато м’язів одночасно, що підвищує ефективність Ваших тренувань.
3.Ключове значення має прогресія навантажень. Для цього обов’язково ведення тренувального щоденника (облік тренувальних ваг, кількості підходів та повторень). Цій темі я присвятив окрему статтю. Щотижня один із цих показників має збільшуватися.
4.Для нарощування м’язів потрібні поживні речовини та мінерали. Якщо Ви вживаєте багато непотрібної їжі, Ваше тіло не отримає того, що йому потрібно для побудови м’язів. Порожні калорії не включають необхідних поживних речовин і мінералів, а створюють ілюзію насичення.
При дотриманні вищезазначених принципів ефективність Ваших тренувань значно зросте. Розібратись у всіх нюансах Вам допоможе кваліфікований тренер!
Приходьте до мене на тренування!
Ваш персональний тренер Сергій Колосовський