Профілактика травм: повертаємось у норму після перерви

Повертатися до тренувань після тривалої перерви завжди важко. Тіло неохоче і зі скрипом реагує на навантаження, стогне і чинить опір, а ми намагаємося на першому ж тренуванні разом заповнити всі пропуски, чим остаточно доводимо нашому організму, що повернення в спортзал – погана ідея.

Спеціаліст з ЛФК з Університету Джорджії, вивчав, що відбувається з тілом під час перерви і на що потрібно чекати, коли ви вирішите знову почати тренуватися. Хороша новина полягає в тому, що ви в будь-якому випадку зможете повернутися на колишній рівень і стати сильнішими, швидшими і витривалішими. Головне – робити це правильно, щоб уникнути травмування.

Як перерва впливає на Вашу фізичну форму?

Під час тренувань відбуваються зміни у багатьох системах організму. Якщо ж ми вирішуємо зупинитись, наше тіло поступово повертається практично у вихідний стан. Насамперед зменшується кількість крові, яка зазвичай збільшується, якщо ви постійно тренуєтеся. Але це далеко не єдиний показник.

Звичайно, якщо ви спортсмен і займаєтеся спортом багато років, навіть після трьох місяців перерви ваш фізичний стан все одно буде набагато кращим за стан середньостатистичної людини. Але це все одно не означає, що ви зможете досягти нових висот, просто вставши з дивана і пробігши крос.

Рівень вашої сили не падає так швидко. Через місяць більшість ваших навичок збережеться. За рік залишиться приблизно половина. Нові капіляри, які з’явилися для того, щоб краще постачати ваші м’язи киснем, залишаться з вами, серце буде сильним, а обсяг легенів буде більше, і працюватимуть вони продуктивніше, ніж у людини, яка не займалася спортом.

Повернення до тренувань. Яким воно має бути?

Новий план тренувань залежатиме від того, чому ви кинули займатися і що за цей час сталося з вашим тілом. Якщо прерватися довелося через травму, ви повинні бути впевнені, що повністю відновились. Тому потрібно обов’язково відвідати лікаря. Фізіотерапевт зможе розповісти вам про загальний стан ваших м’язів, вказати на дисбаланс та визначити слабкі сторони.

Якщо перерва була взята через появу в сім’ї дитини або напруженого робочого графіка, потрібно зрозуміти, яким чином ви зможете викроювати час для повноцінного сну та харчування, щоб у майбутньому не виникало психологічних та фізичних проблем.

Якщо ваша перерва становила всього кілька тижнів (свята або відпустка), для відновлення буде достатньо лише пари полегшених тренувань, і ви знову будете у формі.

Як та де тренуватися після перерви чи травми?

Wellspace Jaipurспортивний клуб у центрі Дніпра, в якому Вам готові запропонувати відновлюючі тренування у тренажерному залі, заняття у групі (тренування Здорове тіло), а також індивідуальні тренування (Дніпро)

Якщо ж у Вас не було травми, але була перерва, потрібно адекватно розцінювати навантаження. У цьому Вам допоможе персональний тренер (Дніпро, центр), який підбере інтенсивність навантажень, враховуючи Ваш фізичний стан та можливості, контролюватиме правильне виконання техніки вправ та інше.

Досвідчені та кваліфіковані тренери Wellspace Jaipur завжди будуть раді надати вам необхідну консультацію та допомогу, щоб тренування дійсно проходили на радість, а не викликали негативних емоцій.