Наталя Варфоломєєва. Цілісність душі і тіла

Колись дуже давно, мене зачепила фраза: «Торкаючись до тіла, чіпаєш душу!» (Сандра Вутен). Прості слова, які занурили мене в глибокі роздуми про те, що наша душа вічна. А ось тіло і розум – інструменти нашої душі – дані для найкращого проживання нашого призначення в житті. Я стала міркувати, чому ж дуже часто ми думаємо, говоримо і діємо абсолютно в різних напрямках. І де б не літали наші думки і почуття, тіло, наше улюблене тіло, завжди поруч.

Наше тіло – це наш найкращий ДРУГ, життя постійно змінюється, в ній змінюються люди, події, а тіло завжди з нами, і наше тіло пам’ятає все. Розуміння цілісності душі і тіла лежить в основі тілесно-орієнтованої терапії, основоположником якої є австрійський психотерапевт Вільгельм Райх.

Взаємозв’язок між психічними і тілесними процесами

В. Райх вперше виявив і звернув увагу на взаємозв’язок між психічними і тілесними процесами. Жодна подія нашого життя, яка супроводжувалася сильними емоціями, які не знайшли вихід, не проходить безслідно. Воно «записується» в нашому тілі, накопичуючись і приводячи до створення м’язового панцира. «Панцир характеру» проявляється на всіх рівнях людської поведінки: в мові, жестах, позах, тілесних звичках, міміці, стереотипах поведінки. Ця «броня» блокує енергію, яка не знайшла виходу, наслідком чого стає втрата природної емоційності, нашої живої спонтанності, неможливість отримувати задоволення від відносин, роботи, життя в цілому.

Якщо у Вас є якесь питання або проблема, які хвилюють і в чомусь обмежують Вас в житті і не вдається самостійно знайти рішення, або просто ви хочете заглибитися в самодослідження, я запрошую Вас на свої консультації. І ми разом вирушимо в найцікавішу подорож, яка поліпшить якість Вашого життя, ви станете щасливішими і здоровішими!

З любов’ю, ваша Наталія Варфоломєєва