Ви досить давно ходите до тренажерного залу, робите це регулярно і старанно, але в якийсь момент помічаєте, що прогрес зупинився, незважаючи на місяці, а іноді й роки завзятих тренувань?
Давайте обговоримо, як вийти з цієї ситуації.
- Чи Ведете ви спортивний щоденник?
- Чи контролюєте ви час відпочинку між підходами?
Чому важливо вести тренувальний щоденник?
Тренування – це адаптація організму до зростаючого навантаження. Якщо принцип збільшення навантаження не буде дотримуватися, то організм швидко пристосується до постійного навантаження і прогрес зупиниться. Для того, щоб помітити цю зупинку і вчасно змінити тренувальну програму, потрібно вести щоденник тренувань.
Не сподівайтеся занадто на свою пам’ять і не розраховуйте, що через 1-2 дні ви зможете згадати все, що ви робили на попередньому тренуванні.
Потрібно вести облік вправ, кількість підходів в кожній вправі і кількість повторень в кожному підході. Це допоможе вам грамотно спланувати наступне тренування.
Сучасна методологія тренувального процесу спирається на наукові дослідження в області фізіології спорту. Без урахування і аналізу тренувального процесу неможливо домогтися значущих результатів. Людина, яка займається в залі без щоденника – це турист, що заблукав в лісі без карти і компаса, який, виконавши коло і витративши час і зусилля, весь час повертається в одну і ту ж точку.
Ваш спортивний щоденник – це необхідна умова сучасного грамотного підходу до тренувань. Це можливо робити в смартфоні, використовуючи будь-який додаток, яких зараз досить багато. Або по-старому, записуючи в зошит. Якщо вам лінь самому вести щоденник, і ви довіряєте своєму персональному тренеру, він візьме на себе цю рутинну роботу.
Чекаю Вас на своїх тренуваннях!
З повагою, Ваш персональний тренер Сергій Колосовський