Флай йога

Сьогодні буквально кожен охочий може вибрати для себе «відповідну йогу», яка задовольнятиме виняткові внутрішні запити. Одним із таких унікальних напрямків, про який піде мова у цій статті, стала йога у гамаках чи флай-йога.

Цей напрямок здається дуже надихаючим і, що важливіше, корисним для організму. Звичні асани йоги, що виконуються «в повітрі», а іноді і в перевернутому положенні, сприятливо впливають на фізичний і ментальний стан. Чим корисна йога на гамаках, як саме вона працює та чому особливо ефективна для жіночого здоров’я, розберемося далі.

Йога у гамаках. Кому підходить? 

За відсутності протипоказань займатися йогою в гамаках можна всім охочим. При цьому, звичайно, якщо ви новачок і ніколи не відвідували такі класи, краще вибрати практику для початківців. Таке заняття буде простішим, з докладними поясненнями з боку викладача. Крім того, до початку практики можна повідомити інструктора, що ви тут уперше і вам потрібно більше уваги. 

Йогу в гамаках можна практикувати і дітям, і дорослим. Мабуть, найголовніше – вибрати відповідного викладача і повністю довіритися йому.

За наявності будь-яких хронічних захворювань краще проконсультуватися зі спортивним лікарем, адже будь-яке фізичне навантаження в деяких випадках протипоказане.

Ефект від занять. Що відбувається з тілом?

 • розслабленість тіла та розуму, відчуття підйому енергії;
 • з’являється натхнення до творчості та бажання радувати себе та близьких;
 • поліпшення кровообігу у всьому організмі;
 • поліпшення роботи дихальної системи;
 • нормалізація обмінних процесів;
 • нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту;
 • позитивна дія на репродуктивну функцію жінок;
 • відновлення гормонального фону;
 • витягнення хребта від куприка до верхівки;
 • зняття м’язових спазмів;
 • поліпшення рухливості суглобів;
 • підвищення імунітету;
 • посилення концентрації уваги;
 • контроль емоційних станів.

Крім того, флай-йогу іноді використовують як відновлювальну гімнастику після різноманітних захворювань. У цьому вона також показує свою ефективність.

Чим корисна йога в гамаках для жінок?

Флай-йога може сприятливо впливати на репродуктивне здоров’я жінки. По-перше, завдяки вправам на поліпшення рухливості кульшових суглобів посилюється циркуляція крові в органах малого тазу, що перешкоджає застійним явищам у цій ділянці. А це, своєю чергою, є профілактикою виникнення запальних процесів.

По-друге, за рахунок перевернутих поз практика сприяє омолодженню організму на клітинному рівні, за рахунок покращеного метаболізму. Оновлення та саморегулювання всіх систем організму робить жінку загалом більш здоровою, відпочившою та повною життєвої енергії.

По-третє, виконання прогинів із опорою на гамак дозволить зміцнити м’язи  хребетного стовпа і зробити його більш пластичним та гнучким. Здоров’я та молодість хребта є фундаментом довголіття.

По-четверте, завдяки йозі у гамаках підвищується сексуальне лібідо. Практика дає відчуття спокою та розслабленості, покращує кровообіг органів тазу.

І, нарешті, флай-йога впливає на настрій жінки, сприяючи виробленню гормонів щастя. А коли жінка в сім’ї щаслива і спокійна, то її оточення відчуває умиротворення і радість.

Користь йоги в гамаках для жіночого організму буде особливо помітна, якщо регулярно приділяти час та увагу практиці.

Чи можна схуднути займаючись йогою в гамаку?

Безумовно так. Але багато в чому процес схуднення залежатиме від регулярності занять та їхньої інтенсивності. Крім того, як і будь-яке фізичне навантаження, йога в гамаку буде найбільш ефективною для зниження ваги, якщо дотримуватися правильного харчування.

Якщо людина дисциплінована і займається кілька разів на тиждень із достатньою інтенсивністю, а також має гармонійний режим харчування, то флай-йога точно піде на користь фігурі.

Флай-йога – це не тільки незвичайно, а й корисно для тіла та розуму. Регулярна практика йоги в гамаках налагодить контакт із тілом, покращить гнучкість та спритність, допоможе підбадьоритися, відчути натхнення та заспокоїти розумові процеси. Також, антигравіті може бути актуальна при стресі та надмірній нервовій напрузі. Не бійтеся експериментувати!