Йога – популярний вид фітнес тренування, число прихильників якого постійно зростає. Для порівняння тільки в США всього за чотири роки кількість людей, які займаються йогою, збільшилася з 24 до 36 млн. чоловік. Не дивно, що довкола цієї древньої індійської практики склалося безліч міфів. Пропонуємо розвінчати найпопулярніші.
Міф №1. Йога має виражений відтінок індуїстів, тому православним християнам вона не підходить
З одного боку, йога дійсно часто асоціюється з індуїзмом та буддизмом. Деякі інструктори насправді ставлять на перше місце духовні цілі. Але з іншого боку, послідовники йоги цілком можуть використовувати лише її фізичні аспекти, позбавлені релігійного коріння. Цілком реально практикувати йогу виключно як комплекс фізичних вправ, націлений на підвищення гнучкості, збільшення м’язового тонусу та аеробну активність.
Міф №2. Я негнучкий – йога не для мене
ЗМІ та інтернет рясніють фото та відео дивовижних можливостей йогів складати своє тіло найнеймовірнішими способами. Звичайна жива людина, дивлячись на ці чудеса, закономірно вирішує, що вони їй недоступні, і в цілому вона має рацію. Проте це не означає, що йога Вам не під силу. Справа в тому, що йогою займаються не ті, хто добре володіє своїм тілом, а ті, хто хоче навчитися ним володіти. Не через підвищену гнучкості, а для того, щоб розвинути її.
Хороший інструктор оцінює ваш фізичний стан і розробляє систему вправ, яка буде оптимальною саме для вас. Так, можливо, ви ніколи не повторите пози, якими володіють «справжні» йоги із соціальних мереж, проте якщо ви будете займатися регулярно, ваше тіло однозначно стане гнучкішим. До речі, зміни будуть помітні досить швидко – приблизно через 3-4 тижні тренувань.
Міф №3. Йога – це тільки розтяжка
Так, в системі йоги дыйсно багато вправ на розтяжку, але, практикуючи її, ви стаєте не просто більш гнучким і рухливим, а й сильнішим. Багато рухів спрямовані на утримання власної ваги, що призводить до збільшення м’язової сили та витривалості. Це підтверджують дослідження – 12-тижнева програма з йоги забезпечує як підвищення гнучкості, так і збільшення серцево-судинної витривалості, м’язової сили та стійкості до фізичних навантажень загалом.
Є й інші переваги, які пропонує йога, серед них:
- боротьба зі стресом, депресією;
- зменшення запалення: доведено, що йога допомагає знизити рівень речовин, що виробляються при запальних процесах;
- підвищення імунного захисту організму, імовірно за рахунок зниження стресу та підвищення клітинного імунітету;
- підвищення якості життя, у тому числі й у людей із хронічним болем.


Міф №4. Йога тільки для жінок
За статистикою, більшість прихильників йоги справді жінки: 72% проти 28% чоловіків. Але це не означає, що можливості цієї практики поширюються лише на представниць прекрасної статі. Відомо, що йога допомагає всім – і жінкам, і чоловікам – покращити рухливість суглобів, підвищити діапазон рухів і досягти вершин у різних видах спорту, від бігу до підйому штанги. Крім того, йога сприяє хорошій поставі та м’язовому контролю, причому вона задіює безліч невеликих стабілізуючих м’язів та сухожиль, які дуже складно залучаються при інших видах навантаження.
Міф №5. Йога займає дуже багато часу
Насправді немає мінімальної чи максимальної межі для занять йогою. Звичайно, чим більша тривалість одного тренування, тим більше вона принесе користі для здоров’я та емоційного стану. Але навіть окремі вправи, на які потрібно зовсім небагато часу, можуть покращити настрій, зняти стрес та покращити фізичну форму. Класичні Привітання Сонцю, які займають лише п’ять хвилин вранці та ввечері, допомагають покращити можливості мозку та знизити рівень стресу. Ті ж результати приносять і прості короткі вправи, які можна виконувати, сидячи за комп’ютерним столом.
Міф №6. Йога несумісна з іншими видами тренувань
Завдяки відновлюючим, зміцнюючим та медитативним можливостям йога дозволяє успішно доповнювати майже будь-який інший вид фізичної активності. Вона допомагає, по-перше, досягти кращих результатів у фітнесі та спорті, а по-друге, забезпечувати оптимальне розслаблення різних груп м’язів та відновлюватися швидше та ефективніше.
Якщо ваша основна мета – силові тренування, підбирайте практику йоги, яка фокусується на гнучкості та рухливості, а при кардіонавантаженнях більше підійде схема вправ, спрямована на підвищення витривалості. Тим же, хто займається інтенсивно, зазнає важких навантажень, краще зупинятися на відновлювальних практиках йоги.
Міф №7. При болях у спині йога не підходить
Йогу можна практикувати майже при будь-якому захворюванні, просто іноді систему вправ необхідно адаптувати з їх урахуванням. При захворюваннях опорно-рухового апарату, у тому числі остеоартрозі, перед початком занять потрібно порадитись із лікарем та уточнити, яких навантажень необхідно уникати. Кваліфікований тренер з йоги допоможе підібрати індивідуальну систему вправ з оптимальним балансом ефективності та безпеки.
Чекаємо на Вас у Джайпур-Велспейс – центр йоги у Дніпрі. З нами Ви пізнаєте усі переваги даного виду тренування. Чекаємо саме на Вас.