Як вибрати одяг для фітнесу?

Один із найважливіших моментів, що впливають на ефективність спортивного тренування та самопочуття спортсмена – це комфортний одяг. Хороша форма дозволить повністю зосередитися на тренуванні та отримати від нього задоволення. Вибір спортивного одягу залежить від призначення, місця проведення тренувань, особливостей організму спортсмена.

Критерії вибору спортивного одягу

Незалежно від виду спорту та місця тренувань є низка стандартних вимог до екіпірування: 

  • зручний – до всіх елементів гардеробу висувається така вимога: під час тренування вони не повинні зміщуватися, збиратися в складки, обмежувати рухи. Речі будуть зручними, якщо правильно підібрати розмір;
  • відповідати вимогам гігієни – якісні вироби повинні бути виготовлені з гіпоалергенної тканини, що має здатність до вентиляції та термообміну. Навіть під час надто активного заняття одяг повинен давати шкірі можливість «дихати», а в холодну погоду забезпечувати захист від переохолодження;
  • безпечною – технології крою та пошиття, а також фурнітура мають величезне значення. Шви повинні бути прошиті з двох сторін і водночас не повинні виділятися, щоб не створювати тертя зі шкірою та не травмувати її. Важливо, щоб фурнітура була безпечна і функціональна: застібки-блискавки необхідні для швидкого коригування температурного режиму, а бігунки на них повинні бути невеликими та зі спеціальним покриттям, щоб не ковзали під час захоплення;
  • простий у догляді – невибагливість у догляді, без вибору спеціальних м’яких порошків та делікатних режимів для прання. Не тільки спортивний одяг чоловічий, а й жіночий, повинен бути дуже простим у догляді.

Що стосується кольору, то в цьому плані слід керуватися виключно своїми емоціями та настроєм.

Як вибрати одяг для фітнесу?

Спортивний одяг для тренажерного залу 

Рухливі ігри, біг, аеробіка, спортивні танці – для таких активних рухів одяг повинен бути не тільки красивий, але і легкий, еластичний, повітропроникний. Речі для активних занять зазвичай шиють із матеріалу з двошаровою структурою, тому в них не жарко і піт швидко випаровується.

Підходящий предмет спортивного одягу жіночого для активних тренувань – топ із підтримкою для грудей на широких бретелях та з еластичним поясом.

Одяг для вправ на розтяжку

Йога та пілатес вважаються основними видами спорту, де роблять багато вправ на розтяжку. Для йоги потрібний одяг, який не завадить розслаблятися та концентруватися. Добре підійдуть майки, що облягають, і топи, лосини або вільні штани. Бажано підібрати бавовняні, лляні речі.

Під час занять пілатесом не обійтися без потовиділення, і це треба враховувати при виборі спортивної форми. Зручно тренуватиметься в речах з тканини, що складається з бавовни із синтетичними добавками. Гіпоалергенні бавовняні волокна роблять одяг «дихаючою», а синтетичні добавки забезпечать їй еластичність і зручність, що дозволяє зберігати форму.

Зручний та привабливий одяг для спортивних тренувань – це зовсім не данина моді. Це ефективна мотивація до занять та найважливіша умова власної безпеки.