Тетяна Сосновська. Знайомство з йогою і мої головні вчителі

Мені завжди щастило з учителями. Знайомство з йогою почалося з Андрієм Сидерським в дивовижній подорожі по Сейшельських островах, куди я приїхала навіть без килимка для занять. Це було 20 років тому. Думаю, зайве представляти Сидерського – найвідомішого майстра йоги на пострадянському просторі, родоначальника потужної української школи йоги.

Його учні, всі зараз відомі майстри – Ірина Воронцова, Слава Смирнов, у всіх я навчалася, відвідувала їх семінари. Незабутній ретрит на Лесбосі у Анжели Фармер і Віктора Ван Кутена – всесвітньо відомі вчителі, авторів свого унікального стилю йоги.

Трай-йога Калі Рей, ще її описують як динамічну медитацію. Зустріч з цим майстром і її унікальним напрямком відбулася в Києві.

Для мене, напевно, це було ще рано, я була не готова до такої практики, більш тонкої, що працює на всіх рівнях, з мудрами і мантрами. Була захоплена більше фізичним аспектом йоги.

Було ще багато практик з видатними майстрами різних напрямків. І кожна зустріч – це унікальний відбиток в моїй особистій історії і в моїй практиці.

Кундаліні йога. Перше знайомство

Одного разу прийшов момент, коли я відчувала себе втраченою – не розуміла куди рухатися далі, втратила натхнення до занять. Чесно кажучи, це мене злякало, це як позбутися якоїсь дуже важливої частини себе. Але я не залишилася без допомоги, яка несподівано прийшла з Фейсбуку, де побачила запрошення на курс підготовки вчителів Кундаліні йоги. На свій подив я раніше нічого про цей напрямок навіть не чула. Зараз я розумію, що воно Мені відкрилося тоді, коли я була готова (щоб не повторилося як з Трай йогою).

Я зателефонувала за вказаним телефоном. Приємний позитивний чоловічий голос запитав мене: «А що ви хочете?» Я відповіла: «Натхнення!». «Тоді це до нас» – почула я у відповідь. І мій роман з Кундаліні йогою триває донині.

Мої перші вчителі – Сергій Анатолійович Філімонов та Наташа Дубенкова з Вінниці. А, Вінниця донедавна була столицею Кундаліні йоги. Багато зустрічей і занять в Україні, а потім другий етап навчання в Сербії.
Так відбулася зустріч з Гуру Раттаною -вчителем по лінії передачі Йоги Бхаджана, автором книг, главою K. R. I. Y. A. – інтернаціональної Академії Йоги. І просто дивовижною, прекрасною жінкою, втіленням безумовного прийняття, любові і гармонії.

Я знайшла вчителів, йогу, яка трансформує мене і моє життя, сім’ю однодумців, регулярні спільні надихаючі практики! Щорічний зустрічі з Гуру Раттаною в чудових місцях! Я була щаслива!

Але одного разу все змінилося. Мої українські вчителі без зрозумілих для мене причин припинили свою викладацьку діяльність. А Гуру Раттана в силу епідситуації в світі (а живе вона в США) і віку скасувала всі семінари в Європі і доступна тільки онлайн.

Якийсь час я була в розгубленості. Було сумно. Була злість на вчителів, які «кинули». А як я з цим всім впоралася, хотіла б розповісти наступного разу.

Приходьте на заняття Кундаліні йогою, які дадуть вам ресурс вирішити життєві ситуації найкращим чином!

З любов’ю, Тетяна Сосновська