Тетяна Сосновська. Мої вчителі

Крім регулярної практики і отримання знань дуже важливо, принаймні, на початкових етапах, спілкування з однодумцями. Люди, які знаходяться на «одній хвилі», поділяють твої погляди і підтримують в моменти, якщо раптом хочеться все кинути, спілкування з якими надихає. У традиції йоги це називається САНГАТ –утворено від санкритського sangti – товариство, братство, компанія.

«У Сикській Дхармі є слово «сангат», «саадх сангат», що означає колективну особистість дисциплінованих людей». Йоги Бхаджан.

Я не випадково стільки уваги приділила цьому поняттю. Коли я опинилася без регулярних зустрічей зі своїми вчителями, то саме наше «братство» стало тим інструментом, який підтримує, надихає і наповнює!

Тим, що в Україні є дуже потужний сангат людей, які практикують Кундаліні йогу, ми зобов’язані нашим першим вчителям – Сергію Філімонову та Наталії Дубенковій. Кілька разів на рік вони організовували семінари, переважно в Карпатах чи Вінницькій області. І тепер, коли вони відійшли від викладання, ми продовжуємо цю традицію і кілька разів на рік збираємося разом, щоб попрактикувати, поспілкуватися, подивитися нові місця в Україні.

Спочатку ми збиралися в Дніпрі на базі мого клубу Джайпур_Велспейс. Залучали до занять усіх бажаючих. В учасників була можливість позайматися з майстрами з різних міст України, чоловічий і жіночий стиль практики. Зустрічі ми проводимо у форматі, який я визначила, як Kundalini Jam Session. Я люблю джаз. І формат у нас такий – зібралися разом майстри і домовилися, хто, коли проводить заняття, немає жорсткого регламенту і певної теми, все відбувається в нашому енергетичному потоці.

Незважаючи на локдауни, в сприятливі періоди ми зустрічаємося. Так у жовтні 2020 ми насолоджувалися осінніми Карпатами в готелі «Карпатські полонини». Крайня (так зараз прийнято говорити) зустріч відбулася в Трипіллі. Крім цікавих занять, ми відвідали Археологічний музей і познайомилися з найдавнішою цивілізацією Європи, час якої обчислюється з 8 тисячоліття до н. е., а її розквіт між 5500 і 2750 до н. е.

Я не сильна в археології.  Але розуміння того, що ми живемо на території і є нащадками однієї з найдавніших цивілізацій з дуже високим рівнем розвитку і культури додає гордості за нашу країну і впевненості в тому, що все буде добре в нашій Україні, і в нашій дружній родині Кундаліні йогів.

Слідкуйте за анонсами наших зустрічей у форматі Kundalini Jam Session і приєднуйтесь!

З любов’ю, Тетяна Сосновська