У багатьох постійних клієнтів Jaipur Wellspace фітнес та спорт стають невід’ємною частиною життя. У результаті навіть один пропуск заняття викликає докори совісті, а про пропуски протягом тижня, а то й більше взагалі страшно подумати. Але як бути, якщо Ви захворіли: варто продовжувати займатися регулярними тренуваннями або краще відлежатися вдома без фізичних навантажень? Чи можна займатися спортом під час застуди? І які можуть бути наслідки після цієї витівки? Відповіді на ці та інші питання Ви знайдете у нашій статті.
Спорт та застуда. Бути чи не бути?
Заняття спортом при застуді починають діяти на наш організм у протилежному напрямку від нашої прихованої мети «бути здоровими» і очевидною – «бути привабливішими». Будь-яка застуда знижує анаболічні процеси в нашому організмі, у тому числі м’язах, і збільшує виробництво катаболічного гормону – кортизолу, який руйнує м’язові тканини.
Небагато теорії для розуміння всіх процесів
Кортизол – це катаболічний гормон, який руйнує білки, у тому числі і м’язові білки, а також є причиною підвищення глюкози в крові та накопичення жиру. Його виробництво активізується, коли організм відчуває перевтому, стрес, страх, голодування, фізичне навантаження та під час хвороби. Головне його завдання, як не дивно, полягає у допомозі нашому організму, а саме: мобілізація поживних та корисних речовин.
У період хвороби – при запальному процесі у боротьбі з мікробами та бактеріями вступають лімфатичні вузли. Вони стоять на варті, приймаючи удар на себе і не даючи вірусу поширитись по всьому організму. Посилене тренування дозволить інфекції разом з кров’ю проникнути в інші органи, і наслідки можуть виявитися дуже серйозними.


Чи все так категорично?
Далеко не всі фахівці настільки категоричні щодо занять спортом під час застуди. Багато хто дотримується думки, що при дотриманні низки умов вирушити на тренування цілком можливо. Якщо хвороба протікає без температури, а загальне самопочуття цілком задовільне, помірні навантаження не завдадуть шкоди.
У деяких випадках вправи допоможуть навіть зняти закладеність носа.
Проте, головний принцип подібних занять – це почуття міри та відсутність фанатизму.
При цьому є кілька основних рекомендацій:
- скоротити тривалість тренувань;
- відмовитися від силових вправ;
- уникати переохолодження;
- поступово збільшувати навантаження у відновлювальний період;
- приймати вітаміни.
Якщо перші ознаки ГРВІ вже дали про себе знати, то краще залишитися вдома. Зробіть перерву! Лікуйтеся, відпочивайте та набирайтеся сил. Всім здоров’я!